Powtórka z matematyki na PB. Noc Maturzysty już w piątek

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Politechnika Białostocka zaprasza na Noc Maturzysty. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli w nietypowym miejscu i o nietypowej porze powtórzyć zagadnienia matematyczne.

 

Oprócz próbnego egzaminu dojrzałości, uczestnicy wezmą udział również w ciekawych wykładach. Dotyczyć one będą m.in. dowodzenia na maturze czy matematyki pożytecznej. Poprowadzą je wykładowcy Politechniki: dr inż. Rajmund Stasiewicz, dr Marzena Filipowicz-Chomko oraz dr Zbigniew Zaczkiewicz.

 

Oprócz tego organizatorzy przygotowali moc innych atrakcji – zapowiada Marta Tomiczek z Centrum Rekrutacji Studiów Podyplomowych i Szkoleń PB. Zaplanowaliśmy spotkanie ze stypendystą programu Odkrywcy Diamentów – Petrosem Psyllosem. Dodatkowo będzie można skorzystać z wirtualnego spaceru w okularach Oculus Rift. Każdy z naszych uczestników otrzyma arkusze maturalne oraz tablice matematyczne, które przydadzą się w trakcie próbnej matury – dodaje.

 

Noc maturzysty odbędzie się w piątek (21.04) na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Początek o 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak należy się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo pisząc na adres kursy@pb.edu.pl. (jl/mc)