Na PB o programowaniu przyszłości [FOTO]

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

 

Od dekady zachęcają kobiety, aby studiowały kierunki techniczne. Na Politechnice Białostockiej odbyła się konferencja pod hasłem “Programowanie przyszłości” z okazji dziesiątej edycji programu “Dziewczyny na Politechniki”.

 

Podczas wydarzenia uczniowie i studenci mogli dowiedzieć się, jak planować swoją przyszłość oraz jak łączyć młodzieńczy bunt z nauką. Wśród zaproszonych gości były m.in kobiety, które odniosły sukces w takich męskich branżach, jak: telekomunikacja czy  elektrotechnika.

 

W spotkaniu brała również udział pomysłodawczyni akcji “Dziewczyny na Politechniki” Bianka Siwińska, która podkreśla, że przez ostatnią dekadę wzrosła liczba studentek na uczelniach technicznych. Po pierwsze uczelnie techniczne stały się popularne. Społeczeństwo zrozumiało, że to są dobre kierunki, które dają pracę. 10 lat temu to nie było oczywiste ani powszechnie uznane. Po drugie pojawiło się na uczelniach technicznych więcej kobiet, w różnych obszarach, także na tych kierunkach, gdzie 10 lat temu nie było żadnej kobiety. Teraz już takiej sytuacji nie ma. Monitorujemy to bardzo dokładnie – dodaje.

 

W tym roku twarzą programu w Białymstoku jest studentka automatyki, z drużyny bolidu wyścigowego CMS – 03, Ewelina Moczulska. (ea/mc)