AKADERA OSTRO SOBIE POGRYWA … NA WIOSNĘ

Wraz z pierwszym dniem wiosny – rusza nasza świeża ramówka. A w niej – wszystko to co do tej pory polubiliście i pokochaliście, przyprawione szczyptą nowości.

Przede wszystkim Akadera ostro pogrywa klasyki rocka i starannie wyselekcjonowane nowości, promuje też lokalną alternatywę.

Akadera daje gorące single, endorfiny, mocne kawałki, dobre płyty, bezkompromisowe poranki, zdecydowane popołudnia, i umiarkowane okolice słonecznego zenitu. Wieczorem poruszające podróże, konkretne brzmienia, wschodzące gwiazdy lokalnej sceny, esencjonalne rytmy i kunsztowne mariaże przyciągających się gatunków.

 

Wiosenna ramówka w Akaderze – to też nowa autorka: Kinga Krasuska i jej audycja „Cisza nocna”. Spróbujcie tego w poniedziałki po 22. „Kultowa Akadera” rozbuja się w noce z piątku na sobotę, a wcześniej będzie można wyluzować się podczas imprezowej rozbiegówki „Zakrawa na piątek”.

 

wiosna

 

Kto na wiosnę lepiej słyszy,

temu szczęście towarzyszy,

a jak smęci mu coś w uchu,

sczeźnie w nudzie i bezruchu.

 

Tak brzmiałoby staropolskie przysłowie, gdyby takie istniało. Nakręcani przez wczesne świty, pokrzepieni rześką aurą, wsłuchani w rytmiczny klekot boćka, który przycupnął na słupie energetycznym, wkraczamy w fazę wyraźnych nut i pikantnych akcentów. Zimę żegnamy z radością większą niż służby oczyszczania miasta żegnają komunikaty o śnieżycach. Zmieniamy garderobę i opony na letnie. To, co zimowe, topimy jak samotna wróżka wosk na Andrzejki. Wiosną statystyczni Kowalski i Pawluczuk są lżejsi, dlatego aby była równowaga w przyrodzie, a Ziemia nie oddalała się od Słońca, dociążamy każdą godzinę na 87,7 FM.

 

Akadera na wiosnę ostro sobie pogrywa!

Nie zdejmujcie butów. (mc, jg)