Nagroda im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego

Fot. Katarzyna Cichoń

Fot. Katarzyna Cichoń

Już po raz ósmy możemy zgłaszać lekarza do Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Idealnego kandydata powinna cechować przede wszystkim empatia.Następcą doktora Kanigowskiego może zostać lekarz, który oprócz tego, że jest wyśmienitym fachowcem leczy nie tylko chorobę, ale też człowieka.

 

Laureat otrzyma pamiątkową statuetkę wykonaną przez artystkę rzeźbiarkę – Małgorzatę Niedzielko, dyplom oraz nagrodę pieniężną.

 

Kto może zgłaszać kandydatów i jak wygląda procedura wyboru laureata – mówi przewodniczący kapituły – Krzysztof Giedroyć:

 

 

Kandydatów do Nagrody doktora Kanigowskiego możemy zgłaszać do 26 lutego – za pośrednictwem strony doktorkanigowski.pl. Laureata poznamy 8 kwietnia. Tego dnia w Galerii Arsenał odbędzie się uroczysta gala wręczenia tego wyróżnienia.

 

Doktor Krzysztof Kanigowski był chirurgiem, który przez lata kierował oddziałem chirurgii w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku. Zmarł nagle w listopadzie 2008 roku. Kilka miesięcy później, rodzina i przyjaciele postanowili ustanowić Nagrodę jego imienia.

 

W 2016 roku laureatem nagrody został dr Leszek Kozłowski z Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu MSW w Białymstoku. (jl/kc)

 

Radio Akadera jest patronem medialnym wydarzenia