Razem: Zielone Płuca Polski – mit bez pokrycia w rzeczywistości

Fot. Małgorzata Turecka

Fot. Małgorzata Turecka

Partia Razem wezwała władze Białegostoku do podjęcia zdecydowanych kroków w związku z niebezpiecznym zanieczyszczeniem powietrza. “Zielone Płuca Polski – mit bez pokrycia w rzeczywistości” – takim nagłówkiem rozpoczyna się pismo adresowane do magistratu.

 

Działacze podlaskich struktur Razem domagają się m.in. informowania mieszkańców przez prezydenta o niebezpieczeństwie związanym ze smogiem i sposobach ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza. chcą też, by władze Białegostoku zleciły szersze, długoterminowe badania, dzięki którym udałoby się pozyskać solidną bazę do pracy nad skutecznymi rozwiązaniami problemu. Zaznaczają także, że władze nie powinny dalej faworyzować ruchu samochodowego kosztem transportu publicznego i ruchu pieszego.

 

W weekend w Białymstoku stan powietrza znacznie się pogorszył. Normy zostały przekroczone trzykrotnie. Władze miasta przedstawiły swoje rozwiązania dotyczące walki ze smogiem. To m.in. zakup specjalnych dronów, kampania edukacyjna czy darmowe przejazdy komunikacją miejską. (jl/kc)

 

Zobacz też:

Jak Białystok będzie walczyć z zanieczyszczeniami powietrza?