Politechniczne i akaderowe akcenty podczas finału WOŚP

Fot. Bartosz Śliwecki

Fot. Bartosz Śliwecki

Największa orkiestra na świecie zagra po raz 25. już w tę niedzielę (15.01). Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pieniądze będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

W Białymstoku oprócz tradycyjnego już światełka do nieba, będzie można m.in. przejechać się specjalnym pociągiem do Cisówki. Na Rynku Kościuszki stanie orkiestrowa scena. Gwiazdą 25. finału będzie zespół KSU. Oprócz nich zagrają także m.in. Ostrov, Klezmafour, RH+ oraz zespoły hip – hopowe  i disco polo.

 

Nieodłącznym elementem finału Wielkiej Orkiestry są aukcje. Część przedmiotów już można licytować na stronie internetowej. Politechnika Białostocka, która po raz kolejny wspiera WOŚP, przekazała na licytację rower PB Techno Cruzer zaprojektowany i zbudowany przez Adama Zdanowicza. Pojazd wyróżnia się niestandardowym wyglądem, kolorystyką i geometrią ramy. Jednoślad bardzo spodobał się Jurkowi Owsiakowi – o czym mówił na konferencji prasowej, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki:

 

 

 

W trakcie koncertów na Rynku Kościuszki będzie można wylicytować także dwie koszulki Kultowej Akadery.

 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku rozpocznie się w południe na Rynku Kościuszki.

 

Politechnika Białostocka oraz Radio Akadera są złotymi partnerami akcji Jurka Owsiaka. (jl/kc)