Wydział Prawa UwB drugi w Polsce

fot. K. Cichoń

fot. K. Cichoń

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku został doceniony przez Rzeczpospolitą. Zajął drugie miejsce w IV Rankingu Wydziałów Prawa. Na pierwszym miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński.

 

Przy ocenie pod uwagę brano trzy aspekty: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpracę z zagranicą.

 

Zwycięzca rankingu – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego – zdobył 32,5 punktu na 45 możliwych, drugi – Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku – 30,1 punktu a trzeci – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego – 29,5 punktu.

 

“Drugie miejsce wskazuje, że mniejsze ośrodki akademickie mogą z powodzeniem konkurować z największymi szkołami w kraju” – mówi dziekan Wydziału Prawa UwB, prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski. Dodaje, że studia prawnicze powinny być elastyczne. Dlatego uczelnia rozwija współpracę m.in. z uczelniami medycznymi, co pozwala studentom zajmować się prawnymi i medycznymi problemami zdrowia człowieka. “Program studiów musi być interesujący, dlatego inwestujemy w młodych wykładowców, rozwój kół naukowych i konferencje międzynarodowe” – dodaje.

 

Drugie miejsce oznacza poprawę pozycji wydziału, w ubiegłym roku zajął czwarte, a w 2013 – trzecie miejsce. W rankingu wzięło udział 14 wydziałów prawa z uczelni publicznych i 8 z niepublicznych. Informacje o wynikach oraz metodologii rankingu można znaleźć na stronie prawo.rp.pl. (mt/kc)

 

Zobacz też:

Centrum Eksperckie UwB