Zachor – kolor i dźwięk od 13 do 15 czerwca

Koncert amerykańskiego pianisty Yarona Gershovsky’ego, wystawa fotografii o Tel Awiwie i konferencja naukowa o Żydach wschodniej Polski. To imprezy, które warto zobaczyć podczas VII Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zachor – kolor i dźwięk” w Białymstoku.

 

Będzie on trwał od 13 do 15 czerwca, a organizuje go białostockie Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.

– Tegoroczny festiwal poświęcony jest zmarłej w 2012 roku Chasi Bornstein-Bielickiej – mówi dr Barbara Olech, organizatorka Festiwalu.

Główny koncert imprezy, 15 czerwca da pianista Yaron Gershovsky, który od lat współpracuje z grupą Manhattan Transfer. Inne propozycje to m.in. wystawa fotografii Zuzanny Szarek z podróży do Izraela, warsztaty kuchni żydowskiej oraz występy kabaretu Teatru Żydowskiego i izraelskiej grupy rockowej Shachar Gilada.

Festiwal ma przypominać żydowską tradycję i podtrzymywać kulturę żydowską przez tytułowy Zachor (czyli pamięć) oraz koncerty, wystawy i wykłady (czyli kolor i dźwięk).